Вирощую кабачки розсадою для раннього врожаю
Кабачки в останні кілька пристосувалася вирощувати розсадою. При розсадному способі урожай кабачків знімаю вже на початку літа. Адже кабачки смачні, їх швидко і просто готувати, а найголовніше плоди легко засвоюються і мають низьку калорійність. Розповім детальніше, як вирощую ранній урожай кабачків.
Сорти кабачків
Для раннього урожаю я сію насіння ранньостиглих або ультраскоростиглих сортів кабачків. Плоди цих сортів можна знімати через 42-47 днів після появи сходів. В цьому році у мене три сорти: кабачок “Ролик” і цукіні “Для гриля” і “Гостинець”.
Посів на розсаду
Посів насіння на розсаду проводжу на початку квітня. Насіння сію в ящик або в пластикові стакани. Глибина посіву 3-5 див. Грунт поливаю і зверху ємність з висіяним насінням накриваю кришкою і харчовою плівкою.
Вирощую розсаду у теплиці. В цей час вдень у теплиці температура повітря нагрівається до +20. . . +25 градусів. А вночі опускається, тому розсаду додатково накриваю плівкою. Виходить міні парник.
Через 5-7 днів проростає паросток. В цей час харчову плівку знімаю. У теплиці розсаду достатньо світла для гарного росту. Через 20 днів після появи сходів, розсаду кабачків висаджую у відкритий грунт.
Висадка розсади на постійне місце
До моменту висадки розсади земля на городі вже прогрілася. Грунт повинна бути 15 або більше градусів. У нас в Псковській області до кінця квітня на городі грунт прогрівається, а вночі ще холодно.
Тому за тиждень до висадки кабачків я роблю на городі лунки. В лунки вношу перегній і 10 г сульфату калію, 1 стакан об’ємом 200 мл деревної золи і добре перемішую добрива з землею.
Лунку накриваю плівкою, щоб земля добре прогріла. На це місце висаджую розсаду кабачків. Ставлю над лункою невисокі дуги і накриваю харчовою плівкою. Це необхідно в наших умовах при холодній весні. По мірі зростання дуги прибираю.
Хочу зазначити, що в окремі роки буває тепла весна, і розсаду висаджую відразу на город у лунку без укриття. Але рік на рік не доводиться, тому пристосовуюся до погодних умов весни.
При вирощуванні розсади кабачків урожай вдається зібрати набагато раніше звичайного. А в травні сію ще партію кабачків, але вже відразу насінням у відкритий грунт. Насіння кабачків іноді замочую, так сходи з’являються швидше.